Ana Menü
Duyurular
Fotoğraf Galeri Vitrini
 
Yaz Okulu Fotografları  
 

 
Yaz Okulu Fotografları  
 

 
Anaokulu Fotoğrafları  
 

 
Anaokulu Fotoğrafları  
 

Ziyaretçi Sayısı
Şu An Sitede: 1
Bugün : 71
Dün : 73
Bu Ay : 199
Hakkımızda

 ÖZEL 23 NİSAN EĞİTİM KURUMLARI OLARAK

23 Nisan Anaokulu çocuğun evrensel olduğundan yola çıkarak, eğitimcilere düşen görevi çocukların gizli güçlerini mümkün olan en son noktaya kadar geliştirmelerine yardımcı olmaktır.Çocuklar asla zihinsel başarılar kazanmaya zorlanamaz. Dünya önüne sere serpe açılır ve bu dünyayı keşfedebilmesi için ona bir dizi anahtar verilir. Bunlar duygusal gereçlerdir ve her çocuk bu gereçlerin yardımıyla, kendine özgü yetenek ve ritmine uygun olarak zihninin daha önceden algılamış olduğu izlenimleri sınıflandırmaya örgütlemeye koyulur. Kısacası doğal bir ihtiyaç olan kendi iç disiplinini yaratır. \" Amaç hoşlarına giden şeyleri yapmaları değil, yaptıkları şeylerin hoşlarına gitmesidir.\"

Eğitim binamız, çocuklarımızın ilgi ve ihtiyaçlarına uygun olarak hazırlamış olup modern ve çağdaş bir şekilde donatılmıştır. Anaokulumuz hijyenik ve sağlık standartlarına uygun olarak döşenmiş mekanları dışında, öğrencilerimizin rahat ve güvenli bir ortamda oyun oynayabilecekleri bir oyun bahçesiyle de çevrelenmiştir.

Düşünce ve eylemleri temel alıp etkin (aktif) öğrenmeyi ilke edinen 23 Nisan Anaokulu sistem içinde çocuğu etkin konuma getirmeyi amaçlar. Kısaca; sessizce oturup yalnızca verileri almakla yetinmeyen öğrenciler; görür, duyar, çözümler, söyler, yapar, katılır ,paylaşır ve öğrenmeyi öğrenir. Böylece bilgiyi yalnızca tekrarlamayıp, bilinenleri sorgular ve kendi bilgisini üretir.

Öğretmen \"öğretici\" konumundan çıkıp öğrenmenin gerçekleşmesi sırasında yönlendirme, destekleme ve paylaşma gibi yaklaşımlarla öğrenciye yardımda bulunur ve öğrenme işini öğrenci kendi isteğiyle gerçekleştirir.

İşlediğimiz eğitsel konuları pekiştirmeyi amaçlayan geziler haricinde Sinema, Tiyatro ve yemek gibi gezilerde yapılmaktadır.

Yenilenen yüzümüz ve profesyonel kadromuzla 15 yıllık deneyimi 1500m2 kapalı alanı 30000m2 açık alanıyla Ankara\'nın en büyük anaokullarından biri olan Özel 23 Nisan Eğitim Kurumları\'na sizleri de bekliyoruz!

Amacımız çocuklarımıza insan ilişkileri için sevgi ve saygıyı, ilerideki okul ve iş yaşamları için de yaratıcılık ve özgüveni kazandırmaktır.

En fazla 15 kişilik gruplarımızda alanında uzman ve deneyimli öğretmenlerimiz eşliğinde yapılan eğitici aktivitelerimizle çocuklarımızın gelişimi psiko-motor, sosyal-duygusal, dil, bilişsel ve öz bakım alanları olmak üzere 5 alanda desteklenmektedir. Aktivitelerimiz kimi zaman sınıflarımızda kimi zaman oyun odası, sinema odası gibi özel mekânlarımızda uygulanmaktadır.

3-6 yaş grubumuz okulöncesi hazırlık çalışmaları ile okul hayatına hazırlanırken; İngilizce, drama, modern dans, halk oyunları,orff yöntemi ile dramlı müzik,görsel sanatlar  gibi özel derslerle çocuklarımızın hem diğer sınıflardaki arkadaşları ile kaynaşıp sosyalleşmesi desteklenir hem de bilgi ve becerileri zenginleştirilir.

Eğitim felsefemiz proje yaklaşımını temel alıp High Scope yaklaşımı ile sentezleyerek oluşturulmuştur.

 

Fotoğraf Galerisi
Bizden Haberler
Fotoğraf Galeri Vitrini
 
Anaokulu Fotoğrafları  
 

 
Anaokulu Fotoğrafları  
 

 
Yaz Okulu Fotografları  
 

 
Yaz Okulu Fotografları  
 

English French German Russian Italian Dutch Portuguese Japanese Arabic Chinese Simplified

2013 © 23nisan.com.tr - Yonca Sistem ile hazırlanmıştır.
628842 Tekil Ziyaretçi
Kullanıcı Adı Şifre